מחפשי עבודה

חיפוש עבודה הוא עבודה בפני עצמה. בדרך כלל - עבודה מלווה בהרבה קשיים.
קשה ליזום כל יום מחדש פנייה לאנשים ולגופים אנונימיים, להציג את עצמך שוב ושוב מחדש, לשמוע את אותן שאלות, לענות את אותן תשובות, להיות במיטבך כאשר אינך מרגיש כך....
זוהי תקופה מלחיצה. הרבה אי ודאות, רגעי משבר, לעיתים אפילו ייאוש, אובדן הערכה עצמית והפחתה ניכרת בבטחון עצמי.
לעיתים, מסיבות שונות, קשה להתחלק בקשיים עם יתר בני המשפחה. ציפיותיהם מעיקות ותחושת הבדידות חזקה.

בדיוק בזמנים כאלה יש צורך להתחלק עם אחרים בקשיים ולא להישאר לבד.
השיתוף עם אחרים, השיחה אודות הקשיים, השיתוף בתיסכולים , ההכרה החוויתית בכך שלא רק לי זה קורה ושזו תקופה שלא תימשך לנצח - אלה הם היתרונות של קבלת יעוץ בתקופה זו.

הייעוץ משמש בתפקיד כפול:
ראשית - הוא נותן כח, מחזק, מעודד, נותן את ההרגשה של לא להיות לבד. הרגשה זו בלבד כבר משפרת את הצורה שבה הנך מציג/ה את עצמך ומופיע/ה לפני מעסיקים.
שנית - הייעוץ נותן כלים שהופכים את חיפוש העבודה ליעיל יותר.

הכלים הם:
  • קורות חיים תפורים אישית הן לנסיונך, עברך ויכולותיך והן למשרה אליה הנך מעוניין/ת להתקבל.
  • הכנה לראיון.
האימון בחיפוש עבודה יכול להעשות באופן אישי או בקבוצה - הבחירה היא שלך.

ייעוץ בבחירת מקצוע הסבה מקצועית הכוונת חיילים משוחררים ייעוץ בבחירת לימודים או הכוונה ללימודים - אלו חלק מנושאי הייעוץ בהם מתמחה צוות המרכז לייעוץ בבחירת מקצוע. השלב בחיים בו אנו רוצים הסבה מקצועית או צעדים ראשונים של חייל משוחרר הנזקק להכוונת חיילים משוחררים - אלו שלבים בהם חשוב לקבל ייעוץ מקצועי, מאנשי מקצוע בעלי וותק וניסיון רב. ייעוץ נכון יכול בטווח הרחוק להיות ההבדל בין שגיאה ש"תבזבז" לנו עוד כמה שנים לבין בחירה נכונה, מותאמת אישית, המבוססת על מודלים ברורים כמו גם מפגשים אישיים כך שהייעוץ נעשה ממוקד ולאחר אבחון מקצועי מעמיק.
צוות המרכז לייעוץ בבחירת מקצוע זמין בכל עת לכל שאלה וישמח לענות על כל שאלה.תכני האתר בנושאי ייעוץ ו הכוונה מקצועית או הסבה מקצועית הניתנים על ידי המרכז מובאים על מנת להסביר קצת יותר את תהליך הייעוץ המקצועי ל הכוונה מקצועית או הסבה מקצועית. חשוב להדגיש כי ביחס למקובל, התהליך במרכז הנו קצר, וקולע למטרה כבר מהמפגש הראשון.
לימודי שיאצו
© כל הזכויות שמורות - המרכז לייעוץ בבחירת מקצוע