שינוי והסבה מקצועית

ייעוץ אישי


מטרת הייעוץ האישי היא לברר איתך את מקורות חוסר הנחת שאתה חש כרגע בעיסוקך או במקום עבודתך ולחפש אפשרויות להגברת שביעות הרצון ולהפחתת חוסר הנחת מכל מה שקשור במקצוע או בעבודה.

הדבר מחייב ברור לגבי עיסוקך: איך הגעת אליו, עד כמה חשת בעבר או אתה חש בהווה שהוא מתאים לך ומשקף את יכולותיך וצרכיך, נקודות הכח והחולשה שלך בעיסוק ובעבודה, מה היית רוצה לשנות, אילו צרכים היו לך בעבר שעליהם ענה המקצוע או מקום העבודה, האם צרכים אלה נותרו כשהיו או השתנו, על אילו צרכים היית רוצה שהעבודה תענה היום, מהן השאיפות היום, אילו שינויים ניתן לעשות ועוד נקודות רלבנטיות לברור.

הייעוץ הוא ממוקד וקצר טווח. משך הייעוץ גמיש ונקבע בהתאם לצרכיך.

לעיתים היועץ נעזר במערכת מבחנים כדי לקצר את משך הייעוץ. אלו יכולים להיות מבחנים הבודקים יכולת או נטיות והעדפות מקצועיות כמו גם שאלונים הבודקים תכונות אישיות, סגנונות התמודדות וכו' (ראה מידע על המבחנים).

מערכת המבחנים מותאמת אישית לכל נועץ.

במהלך הייעוץ - יינתן גם מידע רלבנטי אודות עיסוקים ותחומים מקצועיים שיישקלו על ידך.

ייעוץ בבחירת מקצוע הסבה מקצועית הכוונת חיילים משוחררים ייעוץ בבחירת לימודים או הכוונה ללימודים - אלו חלק מנושאי הייעוץ בהם מתמחה צוות המרכז לייעוץ בבחירת מקצוע. השלב בחיים בו אנו רוצים הסבה מקצועית או צעדים ראשונים של חייל משוחרר הנזקק להכוונת חיילים משוחררים - אלו שלבים בהם חשוב לקבל ייעוץ מקצועי, מאנשי מקצוע בעלי וותק וניסיון רב. ייעוץ נכון יכול בטווח הרחוק להיות ההבדל בין שגיאה ש"תבזבז" לנו עוד כמה שנים לבין בחירה נכונה, מותאמת אישית, המבוססת על מודלים ברורים כמו גם מפגשים אישיים כך שהייעוץ נעשה ממוקד ולאחר אבחון מקצועי מעמיק.
צוות המרכז לייעוץ בבחירת מקצוע זמין בכל עת לכל שאלה וישמח לענות על כל שאלה.תכני האתר בנושאי ייעוץ ו הכוונה מקצועית או הסבה מקצועית הניתנים על ידי המרכז מובאים על מנת להסביר קצת יותר את תהליך הייעוץ המקצועי ל הכוונה מקצועית או הסבה מקצועית. חשוב להדגיש כי ביחס למקובל, התהליך במרכז הנו קצר, וקולע למטרה כבר מהמפגש הראשון.
לימודי שיאצו
© כל הזכויות שמורות - המרכז לייעוץ בבחירת מקצוע